Aktualności

Więcej o: Spotkanie z uczniami klas maturalnych Technikum Komunikacyjnego

Spotkanie z uczniami klas maturalnych Technikum Komunikacyjnego

Informujemy, że w ramach wieloletniej współpracy naszej Katedry z Zespołem Szkół Nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie (Technikum Komunikacyjne), w dniu 11.04.2023 zorganizowaliśmy spotkanie z uczniami klas maturalnych Technikum. Półtoragodzinne spotkanie dotyczyło prezentacji oferty dydaktycznej w ramach kierunku Środki Transportu i Logistyka prowadzonym na Wydziale Mechanicznym PK.

Więcej “Spotkanie z uczniami klas maturalnych Technikum Komunikacyjnego”

Więcej o: Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu rozpoczęła prace nad dwoma projektami międzynarodowymi obejmującymi zagadnienia idei „miasta 15 minutowego”

Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu rozpoczęła prace nad dwoma projektami międzynarodowymi obejmującymi zagadnienia idei „miasta 15 minutowego”

Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu pod kierownictwem dr hab. inż. Macieja Szkody, prof. PK, wspólnie z zespołem z Katedry Planowania Przestrzennego Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego (A-5) w ramach Programu Ramowego HORYZONT EUROPA, konkurs w ramach europejskiego partnerstwa Driving Urban Transitions (https://dutpartnership.eu/dut_call_2022) rozpoczęła prace nad dwoma projektami międzynarodowymi obejmującymi zagadnienia idei „miasta 15 minutowego

Więcej “Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu rozpoczęła prace nad dwoma projektami międzynarodowymi obejmującymi zagadnienia idei „miasta 15 minutowego””
Więcej o: I miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy artykuł naukowy

I miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy artykuł naukowy

Serdecznie gratulujemy zdobycia I miejsca Pani inż. Katarzynie Belskiej z Koła Naukowego Transport w ogólnopolskim konkursie na najlepszy artykuł naukowy podczas pierwszego dnia I edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Krakowski Szczyt Transportowy” o tematyce „Ekorewolucja a cyfrowe innowacje w transporcie i logistyce” organizowanej przez Koło Naukowe Transportu TRANSIT działającego przy Katedrze Systemów Transportowych na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.

Więcej “I miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy artykuł naukowy”
Więcej o: Kolejne szkolenia przyszłych motorniczych dla MPK SA

Kolejne szkolenia przyszłych motorniczych dla MPK SA

W dniu 20 marca 2024 rozpoczęliśmy jazdy szkoleniowe z osobami odbywającymi kolejny kurs na motorniczych w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym SA w Krakowie. Szkolenie 24 osób będzie trwało do wtorku 26 marca. Podczas jazd kursantki i kursanci zapoznają się z podstawowymi zasadami dotyczącymi prowadzenia tramwajów, utrwalają obowiązujące przepisy i zmierzają się z sytuacjami nietypowymi, dzięki czemu są lepiej przygotowani do rozpoczęcia jazd wagonami nauki jazdy, a docelowo przyszłej pracy zawodowej.

Więcej “Kolejne szkolenia przyszłych motorniczych dla MPK SA”
Więcej o: “Wystarczy 1 metr” i akcja edukacyjna “UWAŻAJ! TRAMWAJ!”

“Wystarczy 1 metr” i akcja edukacyjna “UWAŻAJ! TRAMWAJ!”

W dniach od 18 do 22 marca, na ulicach w centrum miasta patrole Straży Miejskiej i inspektorów ruchu krakowskiego MPK pilnują, czy kierowcy samochodów prawidłowo parkują i nie blokują przejazdu przede wszystkim tramwajom. To już kolejna edycja akcji krakowskiego przewoźnika pod hasłem „Wystarczy 1 metr”. Jej celem jest częsta kontrola ulic w centrum miasta, szczególnie wokół I Obwodnicy oraz ul. Długiej, gdzie najczęściej dochodzi do blokowania tramwajów. W ramach działań rozdawane są również ulotki naszej akacji edukacyjnej: “UWAŻAJ! TRAMWAJ”.

Więcej ““Wystarczy 1 metr” i akcja edukacyjna “UWAŻAJ! TRAMWAJ!””
Więcej o: “Rowerem przez Kraków” z akcją edukacyjną “UWAŻAJ! TRAMWAJ”

“Rowerem przez Kraków” z akcją edukacyjną “UWAŻAJ! TRAMWAJ”

16 marca 2024 byliśmy z akcją edukacyjną UWAŻAJ! TRAMWAJ! na wydarzeniu Rowerem przez Kraków! zorganizowaną przez Urząd Miasta Krakowa na dziedzińcu Radia Kraków SA =>

Rowerzysto/Rowerzystko – PAMIĘTAJ! Nie wjeżdżaj bezpośrednio pod nadjeżdżający tramwaj, nie wyprzedzaj tramwaju z lewej strony, zachowaj ostrożność podczas jazdy po jezdni z zabudowanymi torami – koło roweru może wpaść i zaklinować się w rowku szyny, doprowadzając do sytuacji niebezpiecznej.

Więcej ““Rowerem przez Kraków” z akcją edukacyjną “UWAŻAJ! TRAMWAJ””

Wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze oraz zdrowia, radości i uśmiechu, wszystkim Paniom życzą kierownictwo i pracownicy Katedry.