UWAŻAJ! TRAMWAJ! – akcja edukacyjna

UWAŻAJ! TRAMWAJ! – to hasło przewodnie akcji edukacyjnej, którą uruchomiliśmy w grudniu 2023 dla zwiększenia świadomości i bezpiecznych zachowań pieszych i kierowców w odniesieniu do tramwajów. Dedykowane materiały edukacyjne są udostępniane osobom przystępującym do egzaminów w małopolskich ośrodkach egzaminacyjnych oraz przez inspektorów ruchu krakowskiego MPK SA w ramach akcji „Wystarczy 1 metr”, jak również podczas innych wydarzeń związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.
Akcja edukacyjna jest pierwszym efektem podpisanej umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, a Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przy współudziale z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Sprawdź, czy wiesz jak się zachować!


Przyłącz się do akcji i razem z nami promuj bezpieczeństwo w ruchu drogowym – edukuj – udostępniaj i rozpowszechniaj materiały.


Wspólnie zadbajmy o poprawę świadomości i bezpieczeństwa.

Ulotka akcji w formacie PDF – POBIERZ TUTAJ

Więcej informacji o akcji również tutaj.


Pliki graficzne do pobrania:

Plakat akcji w formacie PDF => POBIERZ TUTAJ

Uważaj! Wyzwanie!
Od 15.01 do 19.02.2024 w każdy poniedziałek o godzinie 17:00 na profilu FB Katedry umieszczane były pytania-zagadki, umożliwiające sprawdzanie swojej wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego i jego uczestników w relacji z tramwajami! Sprawdź się czy znasz odpowiedzi!

Grafiki z pytaniami-zagadkami:

Grafiki ostrzegawcze:


Bannery do pobrania:

Media o akcji:
https://dziennikpolski24.pl/uwazaj-tramwaj-w-krakowie-ruszyla-wazna-akcja-edukacyjna-rozmowa-z-dr-maciejem-gorowskim/ar/c1-18163963

https://gazetakrakowska.pl/uwazaj-tramwaj-w-krakowie-ruszyla-wazna-akcja-edukacyjna-rozmowa-z-dr-maciejem-gorowskim/ar/c1-18163963

https://krakow.naszemiasto.pl/uwazaj-tramwaj-w-krakowie-ruszyla-wazna-akcja-edukacyjna/ar/c1-9556347

Do akcji edukacyjnej włączony jest pierwszy polski symulator tramwaju – SYMULATOR TRAMWAJU NGT6