Wydarzenia:

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z ważniejszych wydarzeń związanych z symulatorem:

Informujemy, że wszystkie najnowsze informacje i relacje z wydarzeń są umieszczane również na profilu Facebook Symulatora Tramwaju NGT6:
   
facebook.com/SymulatortramwajuNGT626.04.2018r.
Uważaj! Tramwaj
Udostępniając Wam nasz symulator zależy nam na edukacji związanej z prowadzoną przez Instytut Pojazdów Szynowych Politechniki Krakowskiej akcją dotyczącą propagowania transportu zbiorowego jak również bezpiecznego zachowania wobec tramwajów. Dlatego każdy odwiedzający nas od tego tygodnia otrzyma, po jeździe w symulatorze, ulotkę "Uważaj! Tramwaj".

   11.04.2018r.
Wizyta szkoły
Dzisiaj gościliśmy dzieciaki ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie. Radości i nauki nie było końca.

   22.03.2018r.
Dzień Otwarty Politechniki Krakowskiej
Jak co roku w ramach Dnia Otwartego Politechniki Krakowskiej udostępniliśmy zainteresowanym nasz symulator. No i jak zwykle cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

           

           09.03.2018r.
Jazda Orkiestrowa
Dzisiaj w naszym symulatorze jeździł Pan Rafał - zwycięzca aukcji "Poczuj się jak motorniczy" zorganizowanej w ramach 26-ego Finału WOŚP. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Pana Rafała specjalny certyfikat oraz kilka upominków.
Bardzo dziękujemy, za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

           02.03.2018r.
Urodziny p. Karoliny
Dzisiaj mieliśmy wizytę typu niespodzianka, zorganizowaną przez znajomych dla p. Karoliny, która niedawno obchodziła urodziny. Jako, że kiedyś wspominała o chęci poprowadzenia tramwaju, znajomi postanowili zabrać ją do nas na symulator. No i poradziła sobie bardzo dobrze.
No nie jedyny przejazd urodzinowy jaki mieliśmy w naszym symulatorze. Przypominamy, że relacje z jazd indywidualnych są na bieżąco zamieszczane na naszym profilu FB -> facebook.com/SymulatortramwajuNGT6.

       28.02.2018r.
Uczniowie z "Zaczarowanej Planety"
Dzisiaj jeździliśmy z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Zaczarowana Planeta".

   23.02.2018r.
Dzień Otwarty Symulatora
W dniu dzisiejszym, w godzinach od 13:00 udostępniliśmy Symulator wszystkim zainteresowanym w ramach kolejnego już Dnia Otwartego. Wydarzenie organizowane w ramach akcji prowadzonej przez Instytut Pojazdów Szynowych dotyczącej propagowania transportu zbiorowego, bezpiecznego zachowania wobec tramwajów oraz zwrócenia uwagi na prace motorniczych, cieszyło się jak zwykle bardzo dużym zainteresowaniem. Dziesiątki osób odwiedziły nasz symulator, aby skorzystać wirtualnych jazd.
Jak zwykle naszym partnerem był portal Platformę Komunikacyjną Krakowa - PKK.

Poniżej relacja fotograficzna z wydarzenia:

           

           

Relacja z wydarzenia w "KRONICE" TVP Kraków -> 07:25 - Zobacz08.02.2018r.
Gimnazjaliści jeździli symulatorem
Dzisiaj w naszym symulatorze jeździliśmy z gimnazjalistami z dawnego Gimnazjum nr 17 w Krakowie - obecna Szkoła Podstawowa nr 106 im. Artura Grottgera w Krakowie.
Uczniowie bardzo dobrze sobie radzili z prowadzeniem tramwaju.

           


02.02.2018r.
Uczniowie Gimnazjum nr 25 i Technikum Komunikacyjnego w IPSz
Dzisiaj gościliśmy uczniów dawnego Gimnazjum nr 25 - obecnie Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 w Krakowie oraz uczniów klasy kolejowej Technikum Komunikacyjnego w Krakowie. Tym drugim zaprezentowaliśmy również specjalności, które prowadzi Instytut Pojazdów Szynowych na kierunku Transport, w tym najnowszą specjalność: Inżynieria Pojazdów Szynowych.

           


13.01.2018 r.
Jazda w SYMULATORZE TRAMWAJU NGT6 na aukcji Finału WOŚP
Wylicytuj jazdę w naszym symulatorze i wesprzyj 26-ty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Zobacz aukcję!


21.12.2017 r.
Dzień Otwarty Symulatora
21 grudnia zorganizowaliśmy Dzień Otwarty Symulatora. Wydarzenie było współorganizowane przez Platformę Komunikacyjną Krakowa - PKK. Dziesiątki osób odwiedziły nasz symulator, aby skorzystać wirtualnych jazd.
Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia.

           

           

Z okazji Dnia Otwartego nasz symulator odwiedziły również dzieci z Przedszkola "Filemonki".

           

W związku z dużym zainteresowaniem symulatorem już dziś planujemy kolejne takie wydarzenie. Zawsze można się też umówić na jazdy indywidualne wg danych z zakładki "Kontakt".15.12.2017 r.
X Dni Transportu - TILOG
Z okazji "X Dni Transportu" organizowanych przez Koło Naukowe "TILOG" gościliśmy w naszym Instytucie uczestników Konferencji, udostępniając im nasz symulator tramwaju. To już kolejna edycja Konferencji, podczas której trwania, jej uczestnicy mogli sprawdzić się jako wirtualni motorowi.

   15.12.2017 r.
Nagroda Rektora
Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 15.12.2017 roku przedstawiciele Zespołu Obsługi Symulatorów Tramwajowych IPSz PK odebrali z rąk Rektora Politechniki Krakowskiej nagrodę za stanowisko laboratoryjne Symulatora Tramwaju, które przyczyniło się w sposób znaczący dla zwiększenia potencjału dydaktycznego Uczelni, wpłynęło na jej promocję oraz propaguje transport zbiorowy i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

   25.11.2017 r.
Spotkanie z licealistami
W związku z wizytą na Wydziale Mechanicznym licealistów z LO nr 44 w Krakowie udostępniliśmy im nasz symulator, aby mogli zmierzyć się z prowadzeniem tramwaju.

       29.09.2017 r.
Noc Naukowców 2017
Jak co roku z okazji Małopolskiej Nocy Naukowców udostępniliśmy zwiedzającym nasz symulator. Zainteresowanie było bardzo duże. Łącznie przejechane zostało ponad 100 km.
Po raz pierwszy obywała się transmisja na żywo z tego wydarzenia na profilu Facebook Instytutu Pojazdów Szynowych PK.

           26.09.2017 r.
Konferencja prasowa "Noc Naukowców"
W dniu dzisiejszym w Instytucie Pojazdów Szynowych odbyła się konferencja prasowa Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy. Związana była ona z organizowaną w najbliższy piątek 11. Małopolską Nocą Naukowców. W konferencji - oprócz Pana Marszałka - udział wzięli Rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jan Kazior oraz Dziekan Wydziału Mechanicznego prof. dr hab. inż. Jerzy Sładek.
Po konferencji uczestnicy postanowili zasiąść za sterami naszego symulatora. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia

       

       26.09.2017 r.
Dziel przestrzeń miejską z tramwajem
Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu udostępniliśmy nasz symulator w ramach akcji: "Dziel przestrzeń miejską z tramwajem". Piesi, rowerzyści i kierowcy mogli poznać z perspektywy motorniczego, jakie mogą być konsekwencje różnych niebezpiecznych zachowań na torowisku tramwajowym. Dzięki specjalnie przygotowanym prezentacjom multimedialnym przypomnieliśmy również jakie przepisy obowiązują tramwaj w ruchu drogowym.

   

Zobacz materiał filmowy z wydarzenia zrealizowany przez: telewizja.krakow.pl
15.09.2017 r.
W przyszłości chcę być motorniczym...
W dniu dzisiejszym odwiedził nas Franciszek Gubała z jego tatą Marcinem. Ten 5-cio letni chłopiec marzy o pozostaniu w przyszłości kierowcą autobusu lub motorniczym. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie jakiś czas temu zaprosiło Franka do siebie, aby mógł zobaczyć tramwaje od strony niewidocznej na co dzień dla pasażera. O bardzo mocnej pasji Franka dowiedzieliśmy się z artykułu „Chcę zostać kierowcą autobusu lub motorniczym” w "Przewoźniku Krakowskim"
Jako, że w Instytucie Pojazdów Szynowych pasja jest stawiana na pierwszym miejscu, to zaprosiliśmy Franka na przejażdżkę w naszym symulatorze tramwaju.
Cały przejazd nadzorował Maciej Górowski – główny instruktor symulatora, który świetnie pasję Franka rozumie – kiedyś też sam spełnił jedno ze swoich marzeń i może teraz prowadzić prawdziwe tramwaje.

   26.05.2017 r.
XXIV Warsztaty Naukowe PTSK
W dniu 26.05.2017 roku podczas trwających w Krynicy Zdroju XXIV Warsztatów Naukowych Polskiego Towarzystwa Symulacji Komputerowej wygłoszony został referat pt.: "Symulacja jazdy tramwajem w pierwszym polskim symulatorze tramwaju", który dotykał tematyki rozwiązań technicznych tego urządzenia, rozwiązań informatycznych związanych z symulacją warunków rzeczywistych oraz zakresu zastosowania takiego urządzenia w procesie szkolenia itp.

   27.04.2017 r.
Prezentacja nowej specjalności
W dniu 27.04.2017 odbyła się w IPSz prezentacja nowej, innowacyjnej specjalności kształcenia kadry inżynierskiej: "Inżynieria Pojazdów Szynowych". W ramach tego wydarzenia uczniowie ostatnich klas Technikum Komunikacyjnego z Krakowa mogli również przejechać się w naszym symulatorze.

       20.01.2017 r.
Akademia Przyszłości na symulatorze
20 stycznia 2017 roku symulator odwiedziły dzieci z Akademii Przyszłości.

       13.01.2017 r.
IX Dni Transportu - TILOG
W ramach zorganizowanych przez Koło Naukowe TILOG "Dni Transportu" w dniu 13 stycznia na symulatorze odbyły się warsztaty dla uczestników konferencji.

           24.11.2016 r.
XV Naukowe Warsztaty dla Dzieci z Zespołem Aspergera
24 listopada odbyły się w naszym Instytucie XV Naukowe Warsztaty dla Dzieci z Zespołem Aspergera – Symulator tramwaju. To kolejne takie spotkanie w IPSz. Wiek uczestników był wyjątkowo zróżnicowany: od lat 4 do 18 i wyżej, bo rodzice byli równie zainteresowani, co ich pociechy.
Dzieci zapoznały się z budową pierwszego polskiego symulatora tramwaju. Każdy uczestnik warsztatów mógł usiąść za pulpitem sterowniczym i poprowadzić tramwaj.
Trudno było zakończyć tę wspaniałą zabawę, ale z pewnością zaowocuje ona szeregiem nowych wielbicieli pojazdów szynowych.

       18.11.2016 r.
Uczniowie Technikum Komunikacyjnego w IPSz
Dzisiaj jeździliśmy z uczniami krakowskiego Technikum Komunikacyjnego. Były scenerie dzienne i nocne, a symulowane awarie nie były dla Nich zaskoczeniem i bardzo dobrze sobie radzili. To się nazywa pasja.

       

   30.09.2016 r.
Noc Naukowców 2016
Kolejny raz symulator był udostępniony zwiedzającym podczas Małopolskiej Nocy Naukowców pod hasłem "Zostań Wirtualnym Motorniczym". Jak co roku zainteresowanie jazdami było bardzo duże. Przejechaliśmy ponad 100 km,a ostatni chętni wyszli z kabiny długo po północy.
Zapraszamy za rok.

       25.09.2015 r.
Noc Naukowców 2015
Jak zwykle duże zainteresowanie symulatorem podczas kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Tym razem oprócz symulatora NGT6, był udostępniony zainteresowanym również mały, kompaktowy symulator tramwaju.

           

   25.02.2016 r.
Koło Naukowe "TILOG"
W tym dniu członkowie Kola Naukowego "TILOG" mieli możliwość zapoznania się funkcjonowaniem symulatora. Dzięki temu udało im się zdobyć praktyczną wiedzę na temat obsługi tramwaju, zasad poruszania się tramwajów, czy też oznakowania stosowanego na liniach tramwajowych.

           

           

   

09-10.08.2014 r.
Weekend z MPK S.A.
W ramach zorganizowanego Weekendu z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym S.A. w Krakowie symulator został przetransportowany do Muzeum Inżynierii Miejskiej gdzie przez dwa dni był udostępniony zwiedzającym.
Trzeba tu przypomnieć, że w roku 2007 budowa kabiny realizowana była częściowo właśnie w tej instytucji muzealnej.

       

       21.03.2014 r.
Inżynierowie Dzieciom
W ramach akcji Inżynierowie Dzieciom z wirtualnych jazd symulatorem skorzystali uczniowie ze szkoły nr 72 im. Św. Tomasza z Villanova.

       

       Chcesz skorzystać z jazd w symulatorze? Napisz wg namiarów z zakładki "Kontakt".
Politechnika Krakowska
Instytut Pojazdów Szynowych

Zespół Obsługi Symulatorów Tramwajowych

© 2010-2017