2-ego czerwca odbył się w naszym Instytucie pierwszy Dzień Dziecka zorganizowany przy współpracy z Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie. Dzieci mogły poczuć się jak motorniczy prowadząc tramwaj w Symulator Tramwaju NGT6 - pierwszy polski symulator tramwaju. Odwiedziło nas około 100 dzieci. Dla wielu z nich tramwaje to ich życiowa pasja. Część z nich, jak wspominali, chciałaby dorosłym życiu zawodowo prowadzić te pojazdy. Poza jazdami w symulatorze, zorganizowaliśmy dla oczekujących konkursy i zabawy, aby edukować i umilić czas oczekiwania w kolejce.
3-ego czerwca miała miejsce część druga imprezy, odbywająca się w Zajezdni Tramwajowej "Podgórze " MPK S.A. przy ul. Jana Brożka 3, gdzie zorganizowano wiele atrakcji, a jedną z nich była możliwość poprowadzenia prawdziwego tramwaju - tego samego modelu co w symulatorze.